ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΤΗ ΦΟΡΑ μια θεατρική παράσταση που αποτύπωσε στις ψυχές όλων μας σημαντικότατες αλήθειες όπως: 1)είναι δυνατά τα παιδιά μας όταν τα απαλλάσσουμε από τα δικά μας θέλω,τα θέλω που υπάρχουν γύρω μας.. 2)κανείς δεν είναι μόνος του γιατί ΠΑΝΤΑ έχει τον εαυτό του<<δεν είμαι μόνη μου έχω εμένα>>. 3)να μάθουμε να ξεχωρίζουμε την ανάγκη από την επιθυμία: ΑΝΑΓΚΗ είναι να ζούμε ΕΠΙΘΥΜΙΑ είναι να είμαστε πάντα πρώτοι! 4)σε κάθε τι που νιώθουμε πως είμαστε πρώτοι ή οι καλύτεροι σίγουρα κάποιος άλλος κάπου κοντά μας ή μακριά μας μπορεί να μας ξεπερνά και να μας κάνει δεύτερους...οπότε η πρωτιά είναι στο φάσμα της σχετικότητας έτσι δεν πρέπει να γίνεται αυτοσκοπός. και τόσα άλλα ..