Η είσοδος και οι τοίχοι του σχολικού κτιρίου ανανεώθηκαν με την πολύτιμη βοήθεια γονέων και δασκάλων, αλλάζοντας τη διάθεση όλων μας!

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους παρακάτω γονείς:

Δέσποινα Καρδοπούλου, Σάσα Κουκλίδου, Έλσα Βασιλειάδου, Σοφία Τσανασίδου, Αλεξάνδρα Περχανίδου

Γεμίσαμε το σχολείο μας χρώμα και χαρά!!

DSC01600 DSC01601

DSC01617 DSC01629

DSC01627 DSC01618

DSC01630 DSC01657

Στο σχολείο μας υπάρχει κλειστό γυμναστήριο, καθώς και γήπεδα μπάσκετ και ποδοσφαίρου.

Η σχολική βιβλιοθήκη, απαραίτητο συμπλήρωμα κάθε σχολικής μονάδας, οργανώθηκε με γνώμονα την εξυπηρέτηση του εκπαιδευτικού δυναμικού της.Τα βιβλία προέρχονταν από αγορές και από δωρεές οργανισμών, φορέων, ιδιωτών καθώς και από αποστολές του Υπουργείου Παιδείας.

Στο χώρο του σχολείου μας λειτουργεί αίθουσα πληροφορικής εξοπλισμένη με 10 σταθερούς σταθμούς εργασίας και 10 φορητούς. Το εργαστήριο αναβαθμίστηκε το 2015 με τους σταθερούς υπολογιστές μετά από δωρεά του Ιδρύματος "Σταύρος Νιάρχος".

Επιπλέον για τις ανάγκες των μαθημάτων διατίθονται περιφερειακές συσκευές, όπως εκτυπωτής, σκάνερ και βιντεοπροβολέας.