Στη βιβλιοθήκη

Μπήκαμε στην 9η ενότητα στο πρώτο κεφάλαιο , "Στη βιβλιοθήκη".

Πρωτα επεξεργαστήκαμε εικόνα και κείμενο όπως πάντα βρίσκοντας πληροφορίες μέσα στο κείμενο και υπογραμμίζοντάς τες.

βρήκαμε αντίθετες λέξεις,κάναμε παραγωγή προφορικού λόγου με τη χρήση αντίθετων λέξεων,είδαμε βίντεο μιας ξένης βιβλιοθήκης...και γενικά μάθαμε πολλά για τις βιβλιοθήκες.
¨Ομως η δασκάλας μας,κ.Μαρία Συμεωνίδου, αποφάσισε πως έπρεπε να δούμε και τη δημότική βιβλιοθήκη του Πολυκάστρου.
Την Πέμπτη λοιπόν στις 12/5/2022 μπήκαμε σε δυάδες και ξεκινήσαμε

Μπροστά η δασκάλα μας,στη μέση εμείς,και πίσω η κ.Ελίνα και η κ. Χρύσα.Είμαστε πρωτάκια οπότε καταλαβαίνετε..

Η βιβλιοθηκονόμος μας υποδέχτηκε με χαρά,μας είχε ετοιμάσει και το χώρο

Αφού είδαμε την πλούσια συλλογή από βιβλία, η κυρία βιβλιοθηκονόμος   μας παρουσίασε την ιστορία ενός βιβλίου.
Σας προτείνουμε να επισκεφτείτε και σεις τη βιβλιοθήκη του τόπυ μας..