Στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών, οι μαθητές της Δ Τάξης συμμετείχαν σε διαγωνισμό ζωγραφικής αριθμών. Οι μαθητές έβαλαν τη φαντασία τους και ζωγράφισαν τους αριθμούς συνδυάζοντας έτσι τη γνώση με τη δημιουργικότητα και το παιχνίδι, βοηθούμενοι απο τη δασκάλα των Αγγλικών, την κα Λίλιου Ευαγγελία. Μετά έγινε ψηφοφορία των καλύτερων σχεδίων, τόσο απο τους μαθητές όσο και απο τους δασκάλους του σχολείου. Τα 3 καλύτερα σχέδια απο κάθε τμήμα πήραν βραβείο, ενώ όλοι οι μαθητές πήραν βεβαίωση συμμετοχής!

Για λόγους διασφάλισης των προσωπικών δεδομένων, τα πρόσωπα των μαθητών είναι με "μωσαικό" καθώς και τα επίθετα  τους στους επαίνους σβησμένα.